Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Zupy i przystawki. Klasztorna Kuchnia Świętej Hildegardy z Bingen

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 927975
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 34,90 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Zbiór przepisów i porad kulinarno-dietetycznych opartych na programie zdrowotnym św. Hildegardy!

  W niniejszej książce (oraz w całej serii, którą ona rozpoczyna) zaprezentowano przepisy przygotowane zgodnie z medycznymi zaleceniami św. Hildegardy z Bingen – dostosowane do wymogów współczesnej kuchni. Za podstawę tej wyjątkowej publikacji posłużyły księgi Hildegardy z Bingen, gruntownie zbadane przez doktora nauk medycznych Gottfrieda Hertzkę, który potwierdził trafność i zadziwiającą zgodność zaleceń świętej z odkryciami współczesnej wiedzy medycznej – i z powodzeniem jej rady stosował w praktyce lekarskiej.

  W tej niezwykłej książce kucharskiej znajdziemy przepisy na wspaniałe zupy i przystawki przygotowane zgodnie ze wskazówkami św. Hildegardy dotyczącymi medycyny i zdrowego trybu życia.

  Słowo wprowadzenia (fragment)

  W książce pomyślano o potrawach na cały rok, na dzień poszedni i od święta, od prostych, zdrowych pokarmów po środki lecznicze i smakołyki, włącznie z pieczeniami czy tortem z bitą śmietaną. W czasie świąt i uroczystości rodzinnych na stole stawia się to, co najlepsze! Poza tym, obowiązuje to motto św. Teresy z Avila: "Gdy post, to post, gdy kuropatwa - to kuropatwa!"

  Zachęcający, ładnie nakryty stół, to pełen ciepła ukłon pani domu w stronę rodizny i gości. Kwiaty, liście, gałązki, owoce, zioła, świece, obrus, serwetki - jakże bogata paleta środków pozostaje do naszej dyspozycji w kwestii nakrycia stołu! Nie można także zapominać o zapachach św, Hildegardy z Bingen: odświeżający zapach z lawendy lub radujący serce zapach szałwiowo-różany na dobre samopoczucie. (...)

  Specyfikacja
  PodtytułKuchnia, która leczy
  Okładkatwarda
  Liczba stron160
  Wymiary170 x 240 mm
  ISBN978-83-62927-97-5
  Rok wydania2012
  Autorśw. Hildegarda z Bingen
  AutorYvette E. Salomon
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *