Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Zawierzyć Polskę Królowej

  Wydawnictwo: Ikona
  Kod katalogowy: 647699
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 9,90 zł
  4,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 4,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Uroczyste akty zawierzeń i ślubować narodu polskiego Matce Bożej stanowią bardzo ważny element naszej pobożności, a zarazem przynależą do polskiej historii i kultury. Do takich aktów odwoływano się w okolicznościach o szczególnym znaczeniu dla zachowania suwerenności państwa i tożsamości narodu.

  Bardzo często wyrażano w ten sposób wołanie do Niebios o ratunek, a w wielu przypadkach także wdzięczność za cudowne ocalenie. Zawsze też w takich sytuacjach pojawiały się obietnice moralnych zobowiązań, opartych na chrześcijańskim systemie wartości. W niniejszej książeczce postarałem się ułożyć te najważniejsze „spotkania” z Matką Bożą w historyczny ciąg, aby na końcu zapytać: dlaczego mając takie dziedzictwo zawierzeń narodu i Kościoła Królowej Polski, nie uczyniliśmy tego w roku 1989, u progu naszej wolności?


  Seria: „Naglące wezwania".


  Czesław Ryszka, pisarz i polityk, poseł na Sejm (1997-2001), senator (2005-2011), publicysta tygodnika „Niedziela”, autor ponad 60 książek, tłumaczonych również na języki obce. W swojej twórczości łączy zainteresowania historią Kościoła, teologią i literaturą. Autor jasnogórskiej trylogii, licznych książek biograficznych o świętych, sanktuariach i objawieniach maryjnych, zagrożeniach duchowych. Kilka książek o tematyce papieskiej wieńczy tom Jan Paweł II. Święty XXI wieku.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62647-69-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron176
  Wymiary110 x 160 mm
  AutorCzesław Ryszka
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu