Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Winni. Holokaust i fałszowanie historii

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 698619
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  39,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Geneza zbrodni
  Ofiary i sprawcy
  Wannsee - plan ostatecznego rozwiązania
  Żydowscy konfidenci Gestapo
  Ochotnik do Auschwitz
  Żydzi w szeregach NSZ
  Jedwabne - kto winien?
  Prowokacja kielecka

  Dariusz Walusiak (historyk, pisarz, reżyser, scenarzysta i dziennikarz) poddaje analizie przyczyny i fakty dotyczące zagłady Żydów podczas II wojny światowej. W swojej książce rozprawia się z mitami, które narosły wokół Holokaustu i wskazuje prawdziwych winnych tego ludobójstwa. Celnie rozprawia się z coraz powszechniej powtarzanym kłamstwem o współwinie Polaków.

  Książkę cechuje rzetelność faktograficzna, logiczna argumentacja oraz rzeczowa ocena krzywdzących Polskę stereotypów.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-861-9
  Okładkatwarda
  Liczba stron448
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorDariusz Walusiak
  Rok wydania2016
  5.0 1
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  Mariusz Kapera | 25.08.2017 21:02
  Hiperfałszowanie historii
  Lekturę książki zacząłem od okładki. Na tylnej stronie  Winni. Holocaust i fałszowanie historii , autor zdradza  motywy którymi kierował się w trakcie jej pisania: Dlaczego napisałem tę książkę ? To proste, bo cenię prawdę i chcę, żeby moje dzieci , żyjąc w wolnym kraju, były dumnie z polskiej historii i faktu, że są Polakami. Po przeczytaniu zawartości pomiędzy okładkami jestem pewien, że autor osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego. O wiele lepiej byłoby aby Walusiak po przeczytaniu jej swoim dzieciom,  swoje przemyślenia schował do szuflady. Do kogo naprawdę  adresowana jest ta książka ? Do ludzi którzy nie mogą pogodzić się z faktem , że Polacy to nie tylko naród bądź bohaterów bądź ofiar a tertium non datur. Dla czytelników którzy przerażeni ujawnianiem niechlubnych kart z polskiej historii w ostatnich latach, wpadają w histerię i potrzebują terapii. Ta książka ma ich uleczyć z traumy związanej z ujawnieniem niewygodnych prawd. To w końcu rodzaj ”czerwonej książeczki” skierowanej do młodzieży o światopoglądzie narodowo-katolickim, której dostarcza odpowiedzi na temat stosunków polsko-niemiecko-żydowskich w trakcie ostatniej wojny światowej, przy użyciu dychotomii prawda-fałsz.
  Tak więc, już w swoim założeniu to publikacja z tezą, nie mająca  nic wspólnego z rzetelnym zdaniem sprawy z dzisiejszego  stanu badań historyków w sprawie holocaustu i udziale w nim Polaków. Autor w niej nie prowadzi  żadnej merytorycznej polemiki z historykami reprezentującymi inną optykę niż wyznawana przez niego, ich badania i interpretacje po prostu zbywa milczeniem (chodzi mi przede wszystkim o historyków związanych z Centrum Badań nad Zagładą Żydów) .  Już we wstępie sam autor tego nie kryje: Mimo poświęcenia i obfitej krwi to Polacy dzisiaj są oskarżani o współudział w mordowaniu narodu, którego eksterminację zaplanował Hitler. Niestety, brak polityki historycznej i w tym zakresie daje się mocno we znaki. Polityka historyczna to pojęcie wynalezione przez Niemców w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obejmuje grupę działań,  sponsorowanych przez państwo mających na celu propagowanie pozytywnego wizerunku danego kraju na świecie. W jej ramach popiera się te badania, których wynikiem jest ujawnienie pozytywnych kart historii narodowej. Rzetelny historyk, czyli ujawniający wszystkie  aspekty zagadnienia które bada wynikające ze źródeł bez względu na ich ocenę moralną, politykę historyczną nazwie propagandą. Właśnie takiej propagandzie oddaje się autor Winnych.
  Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie (0/0)
  *
  *
  *