Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Vianney Wschodu. Ks. Władysław Bukowiński

  Kod katalogowy: 227834
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Książka Vianney Wschodu przedstawia biografię ks. Bukowińskiego oraz różne aspekty jego kapłańskiej posługi (Szafarz Słowa i Sakramentów, pedagog). Na początku książki w kilku językach (angielskim, rosyjskim, włoskim, niemieckim i francuskim) podano krótki życiorys ks. Bukowińskiego oraz modlitwę o jego kanonizację.

  Ks. Władysław Bukowiński (1904-1974), zwany Apostołem Kazachstanu, przez ponad 20 lat był duszpasterzem w tym kraju, wchodzącym wówczas w skład ZSRR. Ponad 13 lat spędził w obozach pracy i więzieniach. Dobrowolnie pozostał wśród zesłańców aż do śmierci w Karagandzie, cały czas żyjąc w warunkach totalitarnego zniewolenia i prześladowań za wiarę.

  Został beatyfikowany w dniu 11 września 2016 r.

  Cieszę się, że postać tego bohaterskiego kapłana nie idzie w zapomnienie. Przeciwnie, pozostaje on w pamięci wielu jako heroiczny świadek Chrystusa i pasterz tych, którzy doświadczali prześladowań z powodu wiary i pochodzenia. Nigdy ich nie opuścił. Dobrowolnie poszedł na zesłanie, aby dzielić ich los. Bogu dziękuję, że mogłem go osobiście poznać i budować się jego świadectwem.

  św. Jan Paweł II

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7422-783-4
  Okładkamiękka
  Liczba stron132
  Wymiary110 x 190 mm
  Autorks. Jan Nowak
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu