Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki, wyd. 2

  Wydawnictwo: Rosikon Press
  Kod katalogowy: 981892
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 88,00 zł
  79,00 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 79,00 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Mam nadzieję, że dzięki tej książce czytelnicy będą mogli poznać bliżej wielką postać współczesnego kościoła, a także zgłębić to, co było istotą jego misji - czyli tajemnicę bożego miłosierdzia. Niech także nam towarzyszy zawołanie, które było życiową dewizą Błogosławionego: Jezu, ufam Tobie".

  Kard. Angelo Amato,
  prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

  Ten święty człowiek zostawił swe święte ślady w trzech niezależnych krajach - na Białorusi, Litwie i w Polsce, na pewno można go nazwać patronem trojga narodów: Białorusi, Litwy i Polski. Jest to bardzo ważne z perspektywy integracji europejskiej. Nie pragmatyzm polityczny i ekonomiczny, ale wartości duchowe, Miłosierdzie Boże, na które wskazuje dzisiejszy nowy Błogosławiony, muszą jednoczyć Europę.

  Abp Tadeusz Kondrusiewicz,
  metropolita Mińsko-Mohylewski

  W książce Ufający poznajemy, wciąż jeszcze w pełni nie odkrytą, postać wielkiego apostoła miłosierdzia bożego bł. Michała Sopoćki. Autorzy poprzez słowo i obraz prowadzą nas ścieżkami jego życia i dzieł apostolskich. Opowiadają i ilustrują historię ludzką, a przecież kreśloną Boską ręką, którą sam bł. Michał odczytał Jako jedno pasmo objawów nieskończonego Miłosierdzia Bożego". Trafnie wyróżniają w duchowej charakterystyce błogosławionego ufność w Miłosierdzie Boże, która pozwoliła niestrudzenie, mimo przeciwności, prowadzić misję apostolską, owocującą dziś upowszechnieniem kultu Miłosierdzia Bożego w świecie.

  Bp Henryk Ciereszko,
  biograf bł. Michała Sopoćki

  Ufający - tym słowem najlepiej można objąć tajemnicę duszy ks. Michała Sopoćki. W sposób absolutny żył on ufnością w Miłosierdzie Boże. Przez konfesjonał pozwolił się otworzyć duszy św. Siostry Faustyny i pomógł odczytać wolę Boga przekazaną przez tę prostą zakonnicę. Pokazał, że konfesjonał może stać się najważniejszym miejscem kapłańskiej służby i najskuteczniejszą amboną nauczania oraz najlepszą drogą do wchodzenia na duchowe szczyty, aby dotknąć Nieba. Ks. Sopoćko wskazał bezgraniczną ufność w Boże Miłosierdzie jako najpiękniejszy styl chrześcijańskiego życia, przepełnionego świadomością, że jesteśmy w rękach Pana Boga.

  Lidia Dudkiewicz,
  redaktor naczelna „Niedzieli”

  Kim był ten niespotykanie spokojny człowiek, któremu została powierzona największa tajemnica świata? Jakie wewnętrzne bitwy musiał stoczyć, skoro notował: „Kończę osiemdziesiąt lat. Moje ręce są puste"? Co w jego postawie rozbrajało serce samego Jezusa, który zdumionej Faustynie szeptał: „życzenia jego są życzeniami Moimi" i Jego wola będzie ponad wolę moją"? Jak to dobrze, że duet Górny-Rosikoń powędrował śladami ks. Michała!

  Marcin Jakimowicz,
  „Gość Niedzielny”

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62981-89-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron328
  Wymiary210 x 260 mm
  AutorGrzegorz Górny
  AutorJanusz Rosikoń
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *