Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Tajne Archiwum Watykańskie

  Wydawnictwo: Rosikon Press
  Kod katalogowy: 981069
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 89,90 zł
  79,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 79,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia!

  Autorzy wchodzą do środka jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie – Tajnego Archiwum Watykańskiego. Opowiadają o jego burzliwej historii oraz docierają do przechowywanych tam unikalnych dokumentów. Dzięki temu przybliżają nam z mało znanej strony kulisy najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z dziejów Kościoła, takich jak np. proces templariuszy, wyprawy krzyżowe, działalność inkwizycji, proces Galileusza czy postawa Piusa XII wobec Holokaustu. Odbywają podróże do kilkunastu krajów, docierając do miejsc opisywanych w dokumentach oraz spotykając się z wieloma historykami. Efektem ich kilkuletniej pracy jest błyskotliwie napisana książka, ilustrowana wieloma unikalnymi zdjęciami. Obowiązkowa lektura dla tych, których pasjonują zagadki historii.

  Wyjątkowość tajnego archiwum watykańskiego nie polega na tym. że jest to największe archiwum na świecie, ale na tym, że jest ono najbardziej uniwersalne, ponieważ zawiera dokumenty dotyczące całego świata.

  Bp Sergio Pagano,
  prefekt Tajnego Archiwum Watykańskiego

  Na historii kościoła ciążą stronnicze opinie, ideologiczne deformacje lub ewidentne kłamstwa, ale większość katolików nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Ta książka obala fałsz „czarnych legend" historii, sięgając do najlepszych źródeł - dokumentów przechowywanych w Tajnym Archiwum Watykańskim i specjalistów, którzy je badali.

  Włodzimierz Rędzioch,
  Inside the Vatican

  Przepiękna książka o ważnych momentach w historii kościoła, które zostały opisane przez Grzegorza Górnego na podstawie archiwaliów watykańskich i mistrzowsko zilustrowane przez Janusza Rosikonia. Uczta duchowa i estetyczna.

  Wojciech Roszkowski,
  historyk

  To nie jest turystyczna przechadzka po watykańskich archiwach i odkurzanie starych manuskryptów. To niezwykle barwna (dosłownie!) opowieść o pełnej tąpnięć, trzęsień ziemi i potężnych zawirowań historii Kościoła. „Bramy piekielne go nie przemogą” - obiecał Jezus. Co to znaczy? Strategią Kościoła jest ekspansja, nie ewakuacja. Dziennikarskie śledztwo trwa, a Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń doskonale zdają sobie sprawę z tego, że „aby poddać minione dzieje sprawiedliwej ocenie, należy najpierw poznać rzetelnie fakty”.

  Marcin Jakimowicz,
  Gość Niedzielny

  Kościół w swoim ziemskim wymiarze kojarzy się z tajemnicą. Tajemnica domaga się wyjaśnienia, choć ta prawdziwa wielka Tajemnica pozostaje poza zasięgiem naszego ludzkiego poznania. W książce o watykańskim archiwum znaleźć można wiele trafnie rozwiązanych zagadek, a także wiele oryginalnych spostrzeżeń o sprawach owianych tajemnicą. A często zakłamanych za sprawą „czarnej legendy”, która towarzyszy Kościołowi przez wieki. Pasjonująca lektura wsparta znakomitą dokumentacją wizualną.

  Krzysztof Zanussi,
  reżyser

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62981-06-9
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron352
  Wymiary195 x 255 mm
  AutorGrzegorz Górny
  AutorJanusz Rosikoń
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *