Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Święty Ojciec Pio. Nieznane historie cudów, uzdrowień i nawróceń

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: K03002
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,90 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Dziennik naocznego świadka świętości Ojca Pio - po raz pierwszy opublikowany po polsku!

  Unikalne i niepowtarzalne świadectwo o życiu, cudach i śmierci świętego Ojca Pio, złożone przez człowieka, który stał u jego boku przez kilkadziesiąt lat. Autor szczegółowo relacjonuje tez ostatnie godziny doczesnego życia Ojca Pio.

  Książkę wzbogacono o nigdy wcześniej niepublikowane fotografie św. Ojca Pio, pochodzące z prywatnego archiwum Autora.

  Giovanni Siena poznał Ojca Pio w latach dwudziestych XX wieku i pozostał przy nim aż do śmierci Świetego w roku 1968. Zawsze stał przy jego boku i był jednym z pierwszych ludzi pracujacych w Casa Sollievo della Sofferenza – Domu Ulgi w Cierpieniu, szpitalu założonym przez Ojca Pio.

  Słowo wprowadzenia (fragment)

  Poznał Ojca Pio przy okazji swojej Pierwszej Komunii Świętej w 1928 roku, a po burzliwym okresie dojrzewania spotkał go znowu i od tamtego momentu stali się nierozłączni – Ojciec został jego duchowym kierownikiem. Tak pokrótce przedstawia się życie dziennikarza i pisarza Giovanniego Sieny (...).

  Ta wyjątkowa historia Giovanniego jest prawdopodobnie jedyną tak niezwykłą, dotyczącą osoby z najbliższego otoczenia Ojca. Nie ukrywam, że czytając te strony dziennika byłem wielce poruszony jego duchową więzią z moim świętym współbratem.

  Jest jeszcze jeden powód, który zachęcił Giovanniego i jego żonę Paolę do przedstawienia ich świadectwa życia, mianowicie przekonanie o dobru płynącym z ich przykładu całkowitego poświęcenia się rodzinie, szacunku dla życia, związku z Kościołem i jego Nauką oraz synowskiej miłości do ich ojca duchowego.

  Chłonąc poniższy tekst słowo po słowie zadawałem sobie pytanie: „Dlaczego nie opublikował tego wcześniej? Oszczędził by mi tak wiele czasu”.

  Z pewnością wszyscy, którzy chcą poznać zdarzenia z życia Ojca Pio, po przeczytaniu tej książki nie będą musieli sięgać po inne pozycje. Dziennikarski styl tekstu współgra z niepodważalną wiernością historyczną opisu dotychczas nieznanych zdarzeń z życia Ojca Pio i jego otoczenia w San Giovanni Rotondo.

  Ta książka nie jest kolejną publikacją powtarzającą rzeczy już opisane, lecz niesie za sobą przesłanie Ojca, który miłość bliźniego uczynił programem swojego życia. (...)

  Wsparcie medialne:

  Niepoprawne Radio
  Specyfikacja
  PodtytułDziennik trzydziestu lat przeżytych u boku Świętego z Pietrelciny
  ISBN978-83-62927-79-1
  Okładkamiękka
  Liczba stron328
  Wymiary145 x 205 mm
  AutorGiovanni Siena
  Rok wydania2012
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *