Zestaw z pięcioma filmami DVD!
W komplecie:
Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński, s.32, dołączono film dokumentalny „Człowiek Boga" Ojciec Jan Góra OP.
Film dokumentalny „Człowiek Boga” otrzymał główną nagrodę w kategorii „najlepszy film dokumentalny” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich „Mirabile Dictu” w Rzymie w 2017 roku.
Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński (1904-1974) to misjonarz na wzór św. Pawła i pierwszych apostołów. Dla Jezusa był gotów zrobić wszystko. Przeżył trzynaście i pół roku ciężkich łagrów, niosąc Chrystusa tam, gdzie ludzie byli pozbawiani nadziei i godności. W 1955 r. dokonał świadomego wyboru przyjęcia obywatelstwa radzieckiego, aby móc pozostać z ludźmi spragnionymi posługi kapłańskiej w dalekim Kazachstanie, przez niektórych nazywanym „nieludzką ziemią". Pod osłoną nocy potajemnie udzielał sakramentów i odprawiał Msze św. w prywatnych mieszkaniach. Podjął kilka wypraw misyjnych na południu ZSRR. Jestem właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - mówił ks. W. Bukowiński.
11 września 2016 r. w katedrze Matki Bożej Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów w Karagandzie pod przewodnictwem kard. Angela Amato odbyła się jego uroczysta beatyfikacja.
Duchowy testament, s. 22, dołączono film dokumentalny „Mamy w nim ojca”.
O. Jan Góra OP w swoim duchowym testamencie proponuje młodym ludziom wizję człowieka zorientowanego na Boga, żyjącego pełnią życia. W mnogości propozycji wiadomego i niewiadomego pochodzenia, jako ojciec wskazuje nam wypróbowany fundament, zapisany na kamiennych tablicach danych przez Boga Mojżeszowi. Jest tam dziesięć przykazań, które uczą, jak żyć, aby nie umrzeć na wieki.
W filmie „Mamy w nim ojca", o. Jan Góra tłumaczy: „Chciałbym umieć odejść nie trzaskając drzwiami. Spełnić SWOJE życie. I pójść Tam z pełnym naręczem dobrych czynów. Zmęczony, zapracowany, ale radosny, że życie było dziełem sztuki, które udało mi się stworzyć". I tak właśnie spełniło się jego życie, bowiem zmarł w trakcie odprawiania Mszy Świętej tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2015.
Ks. Jan Kaczkowski (1977-2016). Wspomnienie, s. 48, dołączono film dokumentalny „Śmiertelne życie".
Wspomnienie o księdzu Janie Kaczkowskim – opiekunie nieuleczalnie chorych oraz świadku Chrystusa we współczesnym świecie. W książeczce przypomniano jego biografię i duchowe przesłanie, zamieszczono szereg fotografii oraz informacje na temat dołączonego do książeczki dokumentalnego filmu.
Film „Śmiertelne życie” został nakręcony dla Telewizji Polskiej niedługo przed śmiercią ks. Kaczkowskiego (byt emitowany w TVP podczas Świąt Wielkanocnych). Ksiądz Jan jest głównym bohaterem filmu, a motywem przewodnim jest jego rozmowa z aktorem Antonim Pawlickim.
Kamera towarzyszy kapłanowi w codziennym życiu, m.in. podczas ciężkiej pracy w założonym przez niego puckim hospicjum. Na ekranie ksiądz Jan opowiada, jak służąc cierpiącym, przez lata stykał się ze śmiercią, a w pewnej chwili sam zachorował na nieuleczalną chorobę. Mówi również o swojej walce z nowotworem, dając świadectwo zawierzenia Bogu i radości z życia, którego zostało mu już tak niewiele.
Czas trwania filmu: 53 min.
Mała Arabka i matrix, s. 72, dołączono film dokumentalny „Mała Arabka i matrix".
Mariam Baouardy, czyli święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – mniszka z karmelu w Betlejem, znana jako Mała Arabka, choć nie potrafiła czytać ani pisać, pozostawiła po sobie natchnione Duchem Świętym pisma mistyczne. Sama siebie nazywała „Maleńka Nic”, a całe jej życie było przenikaniem się pokornej codzienności i świata nadprzyrodzonego, pełnego wspaniałych cudów i walki duchowej.
Ta drobna, młoda karmelitanka z Betlejem doświadczyła w swym życiu tylu niezwykłych wydarzeń, że można by nimi obdarzyć kilku wielkich mistyków Kościoła. W mistycznych wizjach widziała Pana Jezusa i Maryję, a także czyściec i piekło. Miała objawienia dotyczące przyszłych wydarzeń. Była obdarzona wieloma nadprzyrodzonymi darami. Otrzymała stygmaty i doświadczyła uporczywych ataków Złego. Jej świętość promieniowała na wszystkich, a liczne cuda miały miejsce za jej życia i trwają do dziś. Jest czczona nie tylko w Ziemi Świętej, ale również na całym Bliskim Wschodzie.Dla wielu osób Mała Arabka stała się przewodniczką, orędowniczką i wspomożycielką w najtrudniejszych sprawach.
Tajemnica Świętego Charbela, s. 20, dołączono film fabularny „Święty Charbel”.
Film o życiu św. Charbela - jednego z najbardziej zagadkowych świętych wszechczasów, maronickiego mnicha z Libanu, z którego osobą związane są liczne uzdrowienia i cuda.
Do dziś pojawiają się nowe świadectwa nadprzyrodzonych wydarzeń dokonanych za jego wstawiennictwem, a do klasztoru w Annaya, gdzie spoczywają relikwie świętego, każdego roku pielgrzymuje dziesiątki tysięcy osób. Dołączony do książki znakomity fabularny film produkcji libańskiej (nakręcony w języku arabskim!) opowiada historię życia św. Charbela.
Film: czas trwania: 103 min., polskie napisy, polski lektor.