Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Rodzina Ulmów (nowe wyd.)

  Wydawnictwo: Rafael
  Kod katalogowy: 698633
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  9,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Przejmująca historia polskiej rodziny, która poświęciła swoje życie, ratując Żydów.

  Książka, na przykładzie rodziny Ulmów i innych rodzin we wsi Markowa ukrywających Żydów, opowiada o heroicznej postawie Polaków, katolików, którzy motywowani ewangeliczną zasadą miłości bliźniego narażali życie dla innych. Tę historię powinien poznać każdy, szczególnie w obliczu popularności tez głoszonych przez takich autorów jakTomasz Gross.

  Wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Laykę Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. (...) Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że ich także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: „Patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów". (...) Od kul zginęły wszystkie dzieci Ulmów: Stasia, Basia, Władziu, Franus, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.

  fragment książki

  Obecnie trwa proces beatyfikacyjny męczenników drugiej wojny światowej. Wśród kandydatów na ołtarze znajduje się również rodzina Ulmów.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-863-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron96
  Wymiary195 x 260 mm
  AutorMateusz Szpytma
  AutorJarosław Szarek
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu