Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Pokolenie J.P. II

  Wydawnictwo: Biały Kruk
  Kod katalogowy: 918919
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 89,00 zł
  34,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Prosty, drewniany krzyż, ciężki, bez jakichkolwiek ozdób – taki krzyż dźwigają młodzi na swych barkach do miejsc wyznaczonych na światowe spotkania przedstawicieli wszystkich ras i kultur. Dźwigają go od 1986 roku, kiedy to Jan Paweł II, ich ukochany Ojciec Święty, ustanowił Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymowanie z krzyżem poprzez kontynenty gromadziło z roku na rok coraz większe rzesze młodych chrześcijan; na spotkania z Papieżem przybywały już nie tysiące, lecz miliony dziewcząt i chłopców. Jan Paweł II wsłuchiwał się w ich zwierzenia, odpowiadał na dręczące pytania. Garnęli się do niego, jak do ojca, a on jak najlepszy ojciec ich przygarniał, obdarzał miłością, tłumaczył, podpowiadał i dodawał odwagi na trudnej drodze do Chrystusa.
  Młodzi ci, wsłuchani w głos Papieża, szli śmiało po szlakach, które im wyznaczał, rozmyślali nad słowami Ewangelii, które w dorocznych orędziach poddawał im pod rozwagę. Po latach nazwano ich "pokoleniem J. P. II” – wszak nie znali innego pasterza Kościoła powszechnego. W końcu musieli poznać; śmierć Jana Pawła II pogrążyła ich, jak nas wszystkich, w głębokim żalu, ale przecież On ich na ten moment przygotował. Dlatego – wbrew sceptykom i niedowiarkom – stawili się jakże licznie na spotkanie z Benedyktem XVI w Kolonii.
  Album "Pokolenie J.P. II” pokazuje całą historię Światowych Dni Młodzieży; kolejne spotkania – zarówno te w Rzymie (zawsze w Niedzielę Palmową), jak i te poza granicami Włoch: od Buenos Aires (1987), poprzez Santiago de Compostella (1989), Częstochowę (1991), Denver (1993), Manilę (1995), Paryż (1997), Toronto (2002) aż po jubileuszowe, dwudzieste już Dni Młodzieży w Kolonii, w roku 2005. W książce tej zgromadzone zostało nauczanie papieskie Jana Pawła II o młodzieży i do młodzieży. Widać też piękną kontynuację tego nauczania u Jego następcy, Benedykta XVI; relacja z Kolonii jest szczególnie bogata.
  Tym jakże ważnym tekstom towarzyszą nieznane dotychczas fotografie wybitnych artystów krakowianina Adama Bujaka i rzymianina Arturo Mari. Dwóch wiernych świadków wielkiego Pontyfikatu, którzy obecnie całą swoją ufność i talent przekazali temu, który odważnie kroczy śladami Jana Pawa II – Benedyktowi XVI.

  Specyfikacja
  ISBN83-88918-91-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron192
  Wymiary245 x 315 mm
  AutorAdam Bujak
  Rok wydania2005
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu