Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Papież Franciszek. Rozwiązanie węzłów

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 210332
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,90 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 14,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  W 1986 roku pięćdziesięcioletni Jorge Bergoglio w kościele w Augsburgu zachwycił się barokowym obrazem Matki Bożej Rozwiązującej Węzły i od tamtej pory stał się Jej czcicielem. Dziesięć lat później z jego inicjatywy replika obrazu znalazła się w kościele San José del Talar w dzielnicy Buenos Aires. Malowidło przedstawia Maryję rozplątującą węzły-problemy na wstędze, w towarzystwie dwóch aniołów, otoczoną cherubami i depczącą głowę węża symbolizującego Szatana. Nietrudno zrozumieć, dlaczego ten właśnie wizerunek Matki Bożej z taką mocą przemówił do jezuity z Argentyny, który wówczas przeżywał trudne chwile.

  Ta biografia papieża Franciszka powagą podejścia do zagadnienia i głębią analizy bije na głowę inne publikowane pospiesznie książki o nowym papieżu.
  Peter Stanford, „The Sunday Times”

  Kończę właśnie recenzencki maraton, podczas którego przeczytałem dziesięć różnego rodzaju biografii nowego biskupa Rzymu. Dzięki temu mam odwagę powiedzieć, że książka Vallely’ego jest bez wątpienia najbardziej zadowalająca spośród wszystkich innych pozbawionych wyrazu publikacji. Vallely, jak przystało na dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem, wykonał rzetelnie całą niewdzięczną pracę faktograficzną. Przeczytajcie tę książkę, o innych zapomnijcie.

  Michael Walsh, „The Tablet”

  Paul Valley - cieszący się międzynarodowym uznaniem komentator specjalizujący się w problematyce religijnej, społecznej i etycznej. Jako działacz społeczno-polityczny na rzecz międzynarodowego rozwoju w świecie współpracował z Bobem Geldofem i Bono; jest współautorem bestsellerowej autobiografii Boba Geldofa Is That It? Publikuje teksty poświęcone polityce, kulturze i etyce w brytyjskich czasopismach „The Independent on Sunday”, „The Church Times”, „Third Way” i „The Tablet”. W 2006 roku został uhonorowany Orderem św. Michała i św. Jerzego „za zasługi dla dziennikarstwa i krajów rozwijających się”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8021-033-2
  Okładkamiękka
  Liczba stron272
  Wymiary140 x 200 mm
  Rok wydania2013
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu