Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Kielnią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1870-1914

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 335702
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Grzegorz Kucharczyk urodzony w 1969 r. - doc. dr hab., kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, publikowanych w kraju i za granicą. Ostatnio opublikował m.in. „Pierwszy holokaust XX wieku”, „Ostatni cesarz. Bł. Karol I Habsburg”
  „Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainville'a". Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach „Salisbury Review”, „Christian Order”, „Christianitas”, „Cywilizacji” i „Frondy”.

  Książka Grzegorza Kucharczyka opowiada o wojnie kulturowej, której stawką była tożsamość i historyczna pamięć Francuzów. „Pierworodna córa Kościoła” miała się stać ucieleśnieniem „republikańskich ideałów”. Realizacja takiego planu nie byłaby możliwa bez „kielni i cyrkla” czyli zaangażowania się masonerii w inicjowanie i popieranie laickiej polityki kolejnych rządów III Republiki. Wojna ta miała także swoje ofiary. Ofiary przelanej krwi przez tzw. zwykłych, niedorosłych do idei postępu Francuzów, którzy zamiast cieszyć się z nowych, wspaniałych czasów, woleli bronić swoich zakonników i prowadzone przez nich szkoły. Nawet kosztem ofiary ze swojego życia.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-60335-70-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron200
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorGrzegorz Kucharczyk
  Rok wydania2006
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *