Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Drogowskazy na dzisiaj

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 434660
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Drogowskazy na dzisiaj to jedna z najważniejszych książek religijnych w obecnym czasie. Kardynał Muller, autorytet Kościoła, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w bezkompromisowy sposób podejmuje najbardziej palące dla katolików kwestie. Kto może przyjmować Komunię Świętą? Jaką władzę ma papież? Czy można zmieniać nauczanie Kościoła? Na czym polega odpuszczenie grzechów? Książka jest przejawem troski o Kościół w dobie powszechnego relatywizmu i rozmycia prawdy. Ksiądz Kardynał znany jest z troski o prawdę, jego bezkompromisowe wypowiedzi bronią Polski i jej chrześcijańskiego dziedzictwa, wskazują na istotną rolę w walce o demokrację w Europie.

  Żaden kraj nie ma prawa pouczać Polski na temat zasad demokracji. Polska uczyniła najwięcej dla zachowania demokracji w Europie, dla wolności, dla godności osoby ludzkiej (...).

  Gdybym był Donaldem Tuskiem i miał coś do powiedzenia w Europie, to zamiast pouczać Polskę, nauczyłbym wszystkich w Parlamencie Europejskim wypowiadać jedno słowo po polsku: „dziękuję". Dziękuję za to, czego Polska dokonała w Europie (...).

  Często ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski z Zachodu, mówią Polakom: „jesteście średniowieczni, zacofani". Nie słuchajcie ich. Bądźcie świadomi swojej tożsamości, walczcie tak, jak żołnierze Armii Krajowej przeciwko tyranom, tak jak górnicy z kopalni Wujek (...).

  My reprezentujemy kulturę życia, na bazie Zmartwychwstania sprzeciwiając się nienawiści i temu, co ohydne.

  Fragmenty wystąpienia kardynała Mullera
  podczas V sesji II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi".

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-466-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron104
  Wymiary140 x 200 mm
  Autorkard. Gerhard Ludwig Muller
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu