Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Dachau. Cywilizacja śmierci. Książka + DVD

  Kod katalogowy: 860874
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 24,90 zł
  19,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 19,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Pamięć o tym, co stało się za drutami Dachau, musi trwać.... ku przestrodze.

  Dachau - tutaj, w sennym bawarskim miasteczku u podnóża Alp, w marcu 1933 roku otworzyły się bramy piekła. To właśnie tutaj powstał pierwszy obóz koncentracyjny na terenie Rzeszy Niemieckiej, prototyp wszystkich późniejszych niemieckich obozów pracy.

  O tym bestialskim miejscu w nieludzkich czasach opowiadają świadkowie we wstrząsającym obrazie młodego reżysera - Kamila Kulczyckiego.

  Bohaterami filmu są obywatele praktycznie całej podbitej przez Hitlera Europy. Teraz to prawdziwi ludzie, wtedy - zaledwie numery. To oni dają świadectwo cywilizacji śmierci... ku przestrodze.

  Każda opowiadana historia jest inna. W dramatycznych relacjach przeplatają się zwątpienie z nadzieją; utrata z odzyskaniem wiary w Boga, modlitwa o śmierć z chęcią ocalenia. Wszędzie jednak pojawiają się te same dramatyczne wątki: egzekucji, głodu, wielogodzinnych apeli, katorżniczej pracy i tortur w miejscu, gdzie „więzień nie ma żadnych praw, oprócz prawa do śmierci”.

  Film Dachau to nie tylko żywa lekcja historii, to utrwalenie i zachowanie pamięci o tym, o czym kolejnym pokoleniom nie wolno zapomnieć, aby czas zagłady i pogardy nigdy się nie powtórzył.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-958608-7-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron18
  Wymiary150 x 200 mm
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu