Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Cudowny Medalik Niepokalanej. Modlitewnik ze srebrnym medalikiem w prezencie

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 649960
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  „Dołóżmy wszelkich sił, by Niepokalana przez swój medalik zdobyła świat!”

  Św. Maksymilian Maria Kolbe

  27 listopada 1830 roku Najświętsza Maryja Panna ukazała się siostrze Katarzynie Labouré i poleciła jej: „Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi”.

  W trudnych chwilach Cudowny Medalik Niepokalanej pomógł wielu osobom. Chorzy, niewierzący, żyjący w beznadziei – zyskali nadzieje i szanse na uzdrowienie.

  Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, swą stopą miażdży węża – szatana. Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie – symbol łask spływających na osoby, które Ją o to proszą. Wokół Najświętszej Dziewicy znajduje się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

  Zapraszamy wszystkich, by przyjąć ten dar Niepokalanej – niech noszenie go z wiarą i czcią będzie wyrazem miłości do naszej niebieskiej Matki! Rozpowszechniajmy Cudowny Medalik, gdyż tak prosiła Niepokalana.

  W modlitewniku znajduje się niezwykłe świadectwo głośnego nawrócenia ateisty za sprawą noszenia Medalika, nauka o Niepokalanej św. Maksymiliana Kolbe, mało znana historia wizjonerki z Gietrzwałdu, Sługi Bożej s. Barbary Samulowskiej, szarytki oraz poruszająca historia zawierzenia Matce Bożej od Cudownego Medalika pewnej parafii w Civitavecchia we Włoszech. Oprócz tego modlitewnik zawiera przydatne modlitwy, litanie, nowenny i rozważania.

  Do modlitewnika dołączono srebrny Cudowny Medalik w jubilerskim opakowaniu.

  Maryja prosiła Katarzynę, aby wybić medalik według tej wizji. S. Katarzyna zawiadomiła o tym spowiednika, o. Aladela, a on nie chcąc sam decydować, poradził się arcybiskupa Paryża. Arcybiskup de Queen orzekł, że nie widzi w tym nic, co sprzeciwiałoby się nauce katolickiej.

  30 czerwca 1832 roku wybito 1500 pierwszych medalików. Zbiegło się to z epidemią cholery zbierającej tragiczne niwo w Paryu i okolicach. Większość z pierwszych egzemplarzy trafiło w ręce chorych. Niedługo potem zaczęły lawinowo napływać wiadomości o niezwykłych wydarzeniach, które przypisywano działaniu Niepokalanej.

  W roku 1836 arcybiskup Paryża zarządził kanoniczne zbadanie objawień oraz łask, jakie wierni otrzymali przez Medalik Niepokalanej. Raport komisji stwierdził wiarygodność tak objawień, jak i cudów. Wtedy arcybiskup de Quélen wydał oficjalną aprobatę. W tym samym roku poświęcił diecezję paryską Niepokalanemu Poczęciu. Dzięki jego staraniom do Litanii loretańskiej wprowadzono wezwanie: „Królowo bez grzechu pierworodnego poczęta”.

  Dziesięć lat po wybiciu pierwszych egzemplarzy Medalik nosiło już około 100 milionów wiernych, choć nadal nic nie wiedziano o objawieniach. Z powodu wielu łask otrzymywanych dzięki noszeniu medalika, zaczęto go wkrótce określać jako Cudowny Medalik.

  Fragment

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7864-996-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron112
  Wymiary120 x 160 mm
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu