Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij
  Powrót

  Zimowe wydanie katalogu Klubu Książki Katolickiej

  13 lut 2019

  Szanowni Państwo!

  Na zbliżający się czas Wielkiego Postu polecamy m.in. książkę ks. Andrzeja Zwolińskiego o rozróżnianiu rodzajów i ciężaru grzechów, cenną pozycję o duchowej drabinie pokory św. Benedykta oraz Kazania pasyjne (polecane nie tylko kapłanom, ale także osobom świeckim jako pomoc w osobistej medytacji).

  W obliczu dramatycznych pytań i wielkiego niepokoju, jaki zapanował po doniesieniach o gorszących czynach niektórych hierarchów, polecamy książkę Sprawa Vigano, której autor - znany włoski dziennikarz oddany Kościołowi - przedstawia wstrząsające świadectwo byłego nuncjusza apostolskiego w USA.

  Oferujemy również nowe książki dla dzieci i młodzieży (ze znakomitym komiksem o Rotmistrzu Pileckim na czele) oraz wiele innych wartościowych pozycji.

  U progu Wielkiego Postu wszystkim czytelnikom, którzy złożą zamówienie w okresie od 11 lutego do 11 marca, wyślemy szczególny obrazek - reprodukcję malarskiego arcydzieła św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego), który w niezwykle mistyczny sposób przedstawił wizerunek Ubiczowanego Chrystusa. Wpatrując się w Najświętsze Oblicze Zbawiciela poddanego nieludzkiemu cierpieniu oddajmy Mu cześć modląc się słowami św. Brata Alberta (zamieszczonymi na odwrocie obrazka).
  Obrazek „Ecce Homo”, wymiary: 7x12 cm.

  Wszystkim czytelnikom, którzy dokonają zakupu z bieżącego katalogu na kwotę 99 zł lub wyższą otrzymają film DVD „Św. Filip Neri”. Film ten opowiada o wielkim świętym Kościoła rzymskiego. Jest to filmowa biografia św. Filipa Neri, apostoła Rzymu w czasach odnowy potrydenckiej, założyciela Oratorium św. Filipa, duszpasterza, który przyczynił się do duchowego odrodzenia wielu mieszkańców Wiecznego Miasta. Reżyserowi filmu udało się znakomicie przedstawić wyjątkową postać św. Filipa Neri i wiernie oddać oryginalny klimat Rzymu tamtych czasów, doprawiony szczyptą dobrego humoru.
  E-LITE, czas trwania: 200 min., polski lektor, polskie napisy.

  Modlitewnik „Święta Hildegarda”, to prezent dla tych naszych klientów, których wartość zakupów osiągnie co najmniej 200 zł. Modlitewnik zawiera litanie, wezwania i modlitwy do św. Hildegardy w codziennych sprawach, kłopotach, ale też problemach zdrowotnych i trudnościach na drodze wiary. Znajdziemy tu również słowa modlitw samej św. Hildegardy, którymi wyjednywała ona łaski u Boga.
  Wydawnictwo M, 8 x 11 cm, s. 60, oprawa miękka.